Amalia Fridmanova
 

31.12.2021

Cink Cink Cink priatelia.️
Tento rok 2021nech už bol akýkoľvek 🤷‍♀️ sa pomaly blíži ku koncu. Nastáva čas povedať zo SRDCA ĎAKUJEM! Ďakujem tým, čo sa somnou smiali aj tým, čo somnou plakali. Ďakujem za to, že ste pri mne stáli, aj za to, že som mohla vďaka Vám podstupovať celý rok terapie a rehabilitacie. Ďakujem za Vás všetkych ktorý ste vstúpili do môjho života obohatili ho. Aj keď starý rok možno nebol pre všetkých najúspešnejší, verím že ten nový rok 2022 bude pre nás všetkých zdravý, šťastný, úspešný a plný splnených vytýčených cieľov. Šťastný nový rok 2022 priatelia! Mám Vás rada. 😘

25.12.2021

Ahojte priatelia 🙋‍♀️
Tento príspevok bude patriť Vám. Úžasným ľuďom ❤️ ktorých mi do života vsadil ako strom s pevnými koreňmi Boh. Vďaka Vám "Môj svet" postupuje dopredu. Len vďaka Vám, ktorí robíte viac, než iba zastávate svoje súčasné miesto vo svete. Urobili ste mi svojimi darmi ( hračky, oblečenie, financie na terapie) prenádherné Vianoce. A mysleli ste aj na bračeka. Vy, z ktorých mnohých poznám (rodina, priatelia, nadácie, organizácie ...) ale aj tí čo chcú byť v utajení ste mysleli na mňa aj keď sami máte málo. Vám všetkým vyprosujem u Pána zdravie a radosť do srdiečka. 😇

21.12.2021

Hou hou hou kamaráti 🙋‍♀️
Plánovala som si že tento pooperačno-predvianočný čas strávim v pokoji a užívaní si relatívneho zdravia. No život ma hneď vyviedol z omylu.🤦‍♀️ Dnes som žiaľ musela navštíviť pána doktora👨‍⚕️ (chirurga). Opäť kvôli mojej neposlušnej nôžke. Neobišlo sa to bez bolestnej injekcie a rezania aby mohlo všetko zlé z rany ísť von. A áno, priznám sa bolo veeeeľa plaču 😭😭😭. No ako záblesk žiarivého slnka rozjasnili môj deň hneď dve stretnutia. Stretnutia s milými ľuďmi. Najskôr ma obdarovali dve mladé ženy z organizácií (rodinné centrum Ako doma a združenie Skautov).
A neskôr som mala telefonát zo ZŠ Komenského. Tu ma obdarovali žiaci, pedagógovia a vedenie školy. Venovali mi výťažok z vianočného trhu, ktorý sa uskutočnil v posledný deň školy pred prázdninami. Boh 😇 mi stále ukazuje ako má ma rád. Môj deň začal v čiernych farbách no rozjasnila ho krásna farba slnka. Farba dobra, lásky, nádeje. Ďakujem... Ďakujem všetkým, ktorý sa zapojili do tohto dobra a zlepšenia môjho uboleného dňa. ❤️😘
 

19.12.2021

Ahojte kamaráti 🙋‍♀️
Prajem Vám tú najpokojnejšiu 4 adventnú nedeľu. Ja už mám doma ozdobený vianočný stromček 🌲. Dúfam že mi Ježiško donesie darček ktorý som ho v liste prosila 😬 lebo priznám sa už som tajne pod stolom aj čo to pojedla 🙊 z tých sladkých vianočných čokoládok. Tento čas si užívam a mám ho veľmi rada. No radosť z tohto adventného obdobia mi kazí opäť moja neposlušná nôžka. Znova sa v nej deje niečo zlé. V pondelok budem volať s Dr. Radlerom a uvidíme čo mi povie. Jedna malá noha a koľko neplechu urobí😢! Dúfam že Vaše nôžky Vás počúvajú viac ako tie moje mňa.

11.12.2021

Ahojte priatelia🙋‍♀️
Aj u Vás to tak rozvoniava ako u mňa? 🥨🍪Pripravovať Vianoce sa musí aj keď som jediná zdravá😂 v našej rodine. Najskôr to chytilo mamku, potom nasledoval tatko a teraz už aj braček 😷. Tento rok mi ale že vôbec nepraje na spoločnosť mojich kamošov v škôlke. Väčšinu času trávim doma 😫. Najskôr pre operáciu, potom pre liečenie, neskôr pre zavretú MŠ a teraz pre karanténu. Už mi moji škôlkársky kamoši veeeeľmi chýbajú 😞.
Dúfam že Vy ste zdraví.

03.12.2021

Ahojte priatelia.🙋‍♀️
Dlho som sa neozvala. Niežeby som nemala novinky ale mamka nám trošku ochorela 😷. Inak viete aký je dnes deň??? Dnes je 3 december. Tento deň je medzinárodným dňom zdravotné postihnutých osôb 👩‍🦽. K týmto ľuďom patrím už 4 rokom aj ja. A tento deň sa mi zdá úplne vhodný na upriamenie pozornosti na moju výzvu na portáli ľudia ľuďom. Už iba počas decembra prebieha moja výzva - pomoc pri financovaní rehabilitácii. Na konci mesiaca bude výzva ukončená. Preto Vás chcem poprosiť 🙏 o 🎁 vianočný darček pre mňa a to šírenie mojej výzvy.

 

23.11.2021

Ahojte kamaráti 🙋‍♀️
Aký víkend ste mali? Moja sobota bola takaaaaaá dlhá, plná príprav a ja som sa nevedela dočkať nedele. No nedeľa bola už o niečom inom. Tá sa niesla v duchu mojich a bračekovych osláv . Mala som skvelí deň plný skvelích ľudí s horou prekvapení. A ja mám už 4 roky... Roky zážitkov, spoznávania ľudí, získavania skúsenosti a radovania sa zo života. K všetkým mojím krásnym zážitkom patríte aj VY. Pomáhate mi, zaujímate sa, šírite môj príbeh a tým ma posúvate bližšie k samostatnosti, k môjmu napredovaniu, k mojim snom (a snu mojich rodičov). Pri sfukovaní 🕯️🕯️🕯️🕯️som si priala zdravie a moji rodičia zase aby ma celý život obklopovali len samí dobrí ľudia.

05.11.2021

Ahojte kamoši 👋
Raz sme hore a inokedy zas dole. Úplne to vystihuje realitu posledného obdobia môjho života. 🙎‍♀️ Môj život sa točí iba okolo nôh, a ako inak - mojich nôh 🤦‍♀️. Nič to, aj tak to s nimi 😅 nevzdávam. S liečením mojej svojskej nôžky to nevzdáva ani najlepšia zdravotná sestra na svete - Veronika Benková 😘❤️.
Bolesť nebolesť idem ďalej. Lebo chcem byť takým človekom, čo zo žltej škvrny urobí slnko. „Sú maliari, ktorí robia zo slnka žltú škvrnu, ale sú iní, ktorí vďaka svojmu umeniu a múdrosti robia zo žltej farby slnko.“ (Pablo Picasso)
 

28.10.2021

Ahojte priatelia🙋‍♀️
Včera som mala to šťastie privítať u seba doma dve očarujúce dámy. Dámy z nadácie AGEL. A neprišli samé, so sebou priniesli nádej, pochopenie, úsmev a dobrú náladu.... A diniesli mi takííííto 🙆‍♀️ darček, ktorý by si moji rodičia nemohli dovoliť mi kúpiť.
Na zakúpení tohto úžasného stroja okrem nadácie AGEL (5123€) prispela časťou aj nadácia J&T (1361€) a spolu s Vašimi 2% budem môcť už čoskoro na ňom aj trénovať.

20.10.2021

Ahojte kamaráti 🙋‍♀️
Už som z Viedne doma. Sádra je dole-júpííí. Tentoraz bol doktor Radler veľmi spokojný. A to nielen s hojením rany ale aj s výsledkom, ktorý nám ukázal rengén môjho kolienka. Všetko je tak ako má byť. Samozrejme bez bolesti 🥴a plaču to nešlo aj keď som mala tajnú dohodu s mamkou a obchodom DRÁČIK. Čo 🤷‍♀️ už, niekedy nie som dobrý parťák na dohody. Cestou z Viedne sme si odskočili na natáčanie jedného príspevku. Mamka sa stala na pár minút televíznou hviezdou. A hviezdou môžte byť aj VY. Hviezdou v srdciach ľudí ktorím pomôžete, ak sa stanete dobrými anjelmi. Aj mne Nádácia Dobrý Anjel pomáha. Staňte sa aj Vy dobrými 😇anjelmi a môžete tak pomôcť nielen mne ale aj mnohým iným deťom. Každý dobrý skutok aj ten najmenší sa u Boha ráta.
❤️

05.10.2021

Ahojte kamoši 😞
Dnes som bola u Dr. Radlera dávať dole sádry. No poviem Vám dnes som preliala more 🌊 sĺz. Každý úkon, ktorý mi robili ma tak veľmi bolel. Už aj rodičia vedia, prečo to bolo so mnou doma tak ťažké. Ako sa ukázalo, moje operované kolienko sa hojí veľmi pomaly a nie úplne podľa naších a doktorových predstáv. 😞😭Preto mi musel opäť nasadiť novú sádru. Naloženie novej sádry na moju nie práve zahojenú nôžku, bolo pre mňa tak bolestivé, že so mnou Dr. Radler súcítil, upokojoval a hladkal ma a to všetko popri tom ako sádroval. Je to pán s veľkým ❤️.
Záver dnešného dňa je :
1. termín rehabilitácii musím posunúť o niečo neskôr
2.nová sádra bude mojou súčasťou ešte 2 a pol týždňa a potom opäť smer Viedeň a ortopedická klinika. Ja verím a moji rodičia sa už teraz modlia, aby sa moje kolienko čo najviac zacelilo.
Ďakujem, že ste somnou.
⤵️😭 ⤵️🦿 ⤵️👨‍⚕️ ⤵️ Ja⤵️

03.10.2021

Ahojte kamoši 🙋‍♀️
Posledný víkend so sádrami je úspešne za mnou. Zábava 🙃 s nosením sadier mi už pomaly končí. Skončil aj víkend plný príprav, prekvapení, stretnutí sa so skvelími ľuďmi. Oslávila som tatkove druhé 20tiny 😁,zabavila sa s rodinou a bodku za krásnym víkendom mi dali dvaja SKVELÍ MLADÍ PÁNI 💓z OZ Športuj srdcom. Títo úžasní chlapci 😇ma opäť obdarovali. A ja budem môcť za ich pomoci absolvovať potrebný rehabilitačný pobyt v špecializovanom zariadení.
ĎAKUJEM CHALANI 😘😘
 

Ahojte priatelia!️
Dnes mám opäť krásny deň. Nielen že som trošku tvorila ale pri mojom rozvoji a teraz hovorím hlavne o tom fyzickom mi  pomáhajú aj ľudia z OMV a vlastne všetci čo pili kávičku na čerpacích staniciach a podarovali mi svoje body. Ďakujem všetkým, ktorí má takto podporili. Znamená to pre mňa mnoho otvorených dverí. Dverí k pohybu, sebarealizácie a napredovania. 🙆‍♀️👩‍🦼

26.09.2021

Ahojte kamaráti 🙋‍♀️
Tak som nabrala odvahu. Najskôr som skúšala sedieť doma na 🪑 a keďže mi to šlo viac ako dobre (hlavne bez bolesti a plaču) tak som sa rozhodla, že idem s bračekom na ihrisko. No a tamtatadááááám pozrite sa...
A môj svet je hneď krajší.
(a vraj to so sádrami nejde podľa mojej mamky).🤨🙃

 

14.09.2021

Ahojteeeee priateliaaaa 🙋‍♀ ️už som na ceste domov.
Veľmi sa teším. Viedeň je krásna, aj keď z nej nevidím veľa 🤣, ale viete čo? Vôbec mi to nevadí, chodím tam za niečím lepším, krajším a zmysluplnejším (opravenými nôžkami a stretnutiami dobrých ľudí). Nejaký čas budem naložená 🤣 😅 v sádre tentoraz v ružovej - vraj život sa ľahšie žije ak má človek nasadené práve ružové okuliare (vyskúšam). 😁Tak to budú mať rodičia zase zábavu 😁. Držte sa a majte krásny deň, ja ho už mám (sem tam s bolesťou no tá k takej zložitej operácii asi patrí).
🚗 Sweet home Sweet 🚘
 

11.09.2021

Grüß Gott, Freunde 🙋‍♀️
Chcem sa s Vami podeliť o nové zážitky. Život s 👨‍⚕️Dr. Radlerom mi stále ukazuje aký je to človek s veľkým Č. Nielenže svoju prácu skvelé ovláda, dokonca hľadá možnosti ako mojim rodičom opäť ušetriť finančný rozpočet. Poradil sa so svojím tímom a keďže som sa cítila celkom OK padlo rozhodnutie, že ma prepustí avšak pod podmienkou, že sa ubytujem blízko kliniky- (noc v nemocnici 1150€ a 4 noci v motely 230€.) Ďalšou jeho podmienkou je, že sa v utorok musíme vrátiť na kliniku, kde si skontroluje moje nôžky a nasadí nové sádry. Takže aktuálne si užívam súkromie s 👨‍👩‍👧mojimi rodičmi na motely a teším sa z menších bolestí a skorého návratu domov - ☝️aj keď nemôžem sa sťažovať! Všetci sa na klinike ku mne správali úžasne. Milí, ústretoví, chápaví vždy ochotní pomôcť (a verte kvôli covid bola celá moja🚴‍♀️ TOUR DE VIEDEŇ ZA MOJÍM ZDRAVÍM komplikovaná už od začiatku, ale o tom možno inokedy.
Majte pekný deň lebo žiť sa oplatí. 😘

08.09.2021

Ahojte priatelia 🙋‍♀️
Ešte som na pooperačnej sále🏨 no už mám po operácii. Bol to opäť náročný a komplikovaný operačný zákrok🤕. Na operačnej sále som strávila 5 hodín. Teraz mám trošku na bolesť náročnejší čas, ale to dám. Mám tu ocka a mamku a to je v tejto chvíli to najdôležitejšie. Ďakujem Vám všetkým že ste dnes na mňa mysleli, modlili sa a držali mi prsty. Mám Vás rada.
💗
Pred operáciou som bola ešte ready😅.
 

15.07.2021

Ahojte priatelia 🙋‍♀️
Ešte Vám dlžím správy z Viedne.
Dr. Radler ❤️ je úžasný človek, ktorý hľadá spôsoby ako mi pomôcť. Nebojí sa ma dotknúť (nie ako u nás na SK) a dokonca i sám mi obúval dlahy aby videl ako mi sedia. S mamkou si zasúťažili kto bude mať moje nohy skôr obuté 🤣. Pre tých čo chcú vedieť výsledok - mamka vyhrala. 💪 S operovaným kolenom bol spokojný. Odsúhlasil operáciu druhého kolienka a dohodli sme mesiac operácie. Mala by byť v septembri. A popri tejto operácii urobíme takú menšiu reoperaciu na opačnom chodidle. Keďže sa mamke nepozdávalo ľavé chodidielko - opäť sa trošku stača dovnútra. Takže suma sumarum pre mňa to znamená že budem fuuuu celá zasadrovana 😁 (teda IBA od pása dolu). A suma sumarum pre mojich rodičov - je vystavený doklad s predbežnou sumou za operáciu. 😬 A aby som nezabudla bola s nami skvelá 😘 Miroslava Buchwald, ktorá celú túto návštevu tlmočila. Bez nej by sme to nedali.
ĎAKUJEM Mirka.
 

Ahojte Kamoši 🙆‍♀️
Ešte predtým ako pôjdem za Dr. Radlerom som stihla mini výletik. Boooolo tam super. Hrôza šla odvšadiaľ 🤣😬 no tejto sa nebojím. (Strach mi naháňajú iba ľudia ktorý sú voči mne ANTIPATICKÝ.) 😞 Ale to je asi realita života že?
 

23.06.2021

Aaaaahojte 🙆‍♀️
Aj vy tak milujete zmrzlinu ako ja? Icecream 🍦 je môj motivátor 😂. Pre zmrzku zo seba dostanem to najlepšie : sedím rovno (aj keď skolióza si robí s mojím chrbátikom čo chce), moje prsty sa snažia zovrieť okolo kornútka trošku viac ako to ide, trénujem angličtinu (lebo sa hovorí koľko jazykov vieš toľkokrát si človekom), a vraj aj herectvom sa dá uživiť tak trénujem mimiku 😉. A samozrejme rehabilitujem. To je moja každodenná 🤦‍♀️🙍‍♀️ (ne)príjemná súčasť.
Všetkým Vám prajem energiou naplnený deň. 😘

13.06.2021

Ahojte všetci. 🙋‍♀️
Taaak priatelia a dnes aqua terapia 🧜‍♀️🏊‍♀️🤽‍♀️. Tú mám najradšej, priam ju zbožňujem. Veľmi mi chýbalo že som nemohla uplynulé covidove obdobie plávať.

11.06.2021

Ahojte priatelia 🙆‍♀️
Tak a opäť mi neznámi človek urobil malé Vianoce (pán, ktorý pozná môj príbeh a takýmto spôsobom pomáha ľuďom a Nadácií anjelské krídla ktorá túto pomoc posiela ďalej).
Aj keď to moja rodina až tak nepotrebuje je to príjemný pocit že na Vás niekto takto myslí. A myslím že je to príjemný pocit aj pre darcu (vlastná skúsenosť) 😉. Nechcete to vyskúšať? Nie smerom ku mne ale každý má určite okolo seba človeka (rodina s deťmi, starší...) čo takou taškou nepohrdne či dokonca bude rád.

06.06.2021

Ahojteeee priatelia 🙋‍♀️
Leto si užívam. Voda, kamaráti, zmrzka... A zvyšné voľné chvíle medzi rehabilitáciami využívam aj kreatívne. (ešte kým sa mi dá, už sa mi totižto blíži dátum kontroly u Dr. Radlera a stým spojené plánovanie operácie druhého kolienka) 😬

04.06.2021

Ahojte priatelia 🙋‍♀️
Chcem sa Vám všetkým poďakovať 💋 za zapojenie sa do 1€ vyzvy pre mňa. Nech už ste sa 🤳 zapojili prispením alebo aj zdieľaním, výsledkom vášho zápalu pre dobrú vec je krásna suma 1307€ 💪. Táto suma mi pomôže v mojom napredovaní.
Inak výkend u mňa začal s nie práve najkrajším počasím. Ale za to piatok ... Piatok bol krásny a spolu s mamkou sme zahájili 🚴‍♀️🚵‍♀️ cyklistickú sezónu. Zatiaľ ešte len takto ako spolujazdec. Ale pevne verím že na rok budem pánom bicykla ja.

23.05.2021

Ahojte všetci 👋
Záver môjho týždňa bol plny kultúry - tej našej folklornej. Strávila som čas pri dokumentovaní 🎥 kultúry folklornej skupiny Šumiháj z miesta kde vyrastal môj tatko. Myslím že mnohí viete že je to Šuňava. A je aj faktom že v nej bývajú úžasný 💚 ľudia ktorí pri mne stoja už od narodenia. Ich podpora sa nesie celým mojím životom. Ich otvorená dlaň je odzrkadlená na mojom opravenom telíčku. Ich modlidby vyryté do môjho srdiečka.
Ďakujem Šuňavčania 😘

14.05.2021

Kamošiiiii veľmi sa teším 😄 a ešte viac moji rodičia. Musím sa s Vami podeliť o moje prekvapenie. 😯😲Pomôcť mi chce aj firma OMW čerpacie stanice ⛽. Z každej predanej ☕ kávy mi darujú 5 centov a ľudia mi môžu podarovať aj OMW SMILE AND DRIVE body. Všetky info nájdete v linku. 👇. 👇. 👇. 👇 https://www.omv.sk/sk-sk/o-omv/pomoc-a-podpora
☝️. ☝️. ☝️. ☝️ Tak ak máte chuť na kávičku zastavte sa kúpiť si ju na OMW čerpacích staniciach. Vypite si ju na moje zdravie.

11.05.2021

Aj Vám stačí slniečko 🌞aby ste mali krajší deň? Mne áno. Hojdačka je len krásny bonus. Ďakujem že sa zúčastňujete na jednoeurovej výzve pre mňa 😘😘. Ďakujem za zdieľanie a zapojenie aj svojich známich do tejto májovej výzvy za mojím napredovaním. 💗
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9561

MÁJOVÁ JEDNOEUROVÁ VÝZVA Milí moji, na našu JEDNOEUROVÚ VÝZVU sme si už krásne zvykli, že? Každý z nás pošle 1 euro a na konci mesiaca vznikne spoločne veľká spoločná suma, ktorá je obrovskou vzpruhou pre konkrétnu rodinku v núdzi. ❤️ V májovej JEDNOEUROVEJ VÝZVE sa o našu pomoc uchádza 3,5 ročná ❤️ Amálka Fridmanová zo Svitu🙏. Táto malá usmievavá slečna sa narodila s diagnózou Arthrogryposis multiplex congenita, kvôli ktorej má stuhnuté kĺby ručiek aj nôžičiek v skrčenom postavení. K tejto diagnóze sa pridružili golfové nožičky, vykĺbené bedrá, skolióza, nefunkčnosť ľavej rúčky a zlomené stehenné kosti. Neskôr lekár vo Viedenskej klinike zistil že jej kolienka nie sú na správnom mieste. Od narodenia Amálka musí dennodenne viac krát cvičiť a to nielen doma ale aj v špecializovaných rehabilitačných zariadeniach. Vo viedenskej klinike Amálka podstúpila od narodenia už viacero vážnych a tak veľmi potrebných operácií. Dr. Radler jej napravil bedrá, nožičky a naposledy aj jedno kolienko. V dohľadnej dobe ju čaká operácia druhého kolienka. Po každom takom zákroku musí veľmi veľa cvičiť, aby jej svaly neatrofovali. Častokrát rehabilituje aj cez bolesť, no ani tá ju neodradí od chuti do života. Je to krásne usmiate dievčatko, ktoré svojou húževnatosťou ukazuje ľuďom, aký je život krásny. Jediné čo je pre Amálku a jej maminku Luciu Dubjelovú Fridmanovú a milujúcu rodinu problém, sú financie. Financovanie operácii, rehabilitácii, ortéz sú pre nich veľmi náročné. Aj predmety a vybavenie bežnej každodennej potreby musí mať Amálka špeciálne upravené. Pošlime Amálke svoje 1€ 🙏🙏🙏 prostredníctvom linku:
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9561
Do poznámky k platbe napíšte EURO NA POMOC. Prosím dávajte komentáre k tomuto príspevku, keď pošlete platbu, alebo len pár milých slov na povzbudenie rodinky. Aj komentovaním pomáhame, pretože komenty, zdieľania a lajky zvyšujú dosah príspevku a vidí ho tak viac ľudí.

05.05.2021

Ahojte priatelia 🙋‍♀️ Posledných pár týždňov bol pre mňa ako krásny sen. Ibaže to bola skutočnosť. Mnohí ste mi po darovali svoje 2% 💗a dopriali ste mi tak možnosť napredovať. Ste skvelí, mám vás všetkých rada. Tieto týždne sa však niesli nielen v duchu darovania 2%, ale aj darovania ako takého. Spoločenstvo Saleziánov mne aj môjmu bračekovi darovali darčeky a pani Marta C. zo Šuňavy ma hojne zásobila domácimi fajnotkami ako sú sirupy, džemy, ale aj liečivé tinktúry, čajíky a iné dobroty, ktoré sama vyrába. Toľko pozornosti od všetkých sa mi týchto pár týždňov dostalo, že som myslela, že sú Vianoce❄️⛄ 🎅. Všetkým Vám ďakujem, že ste so mnou, že sa so mnou takto delíte a spríjemňujete mi dni.😘

 

22.04.2021

Ahojte priatelia, aj keď celý môj život sprevádza cvičenie🏋️‍♀️🤼‍♀️ (nie vždy to je po mojej vôli), viem si ho aj užiť. Mať správneho🤪 parťáka do cvičenia je super. ĎAKUJEM braček a ĎAKUJEM JARKA a KATKA 💗
< >

13.04.2021

Ahojte kamaráti. 🙋‍♀️ Mamka dostala ponuku v podobe rozhovoru pre magazín AKČNÉ MAMY. Samozrejme je to aj o mne 😁
https://www.facebook.com

05.04.2021

Keďže (salóny)😂 a moja škôlka je ešte stále zatvorená tak si zábavu a relax robím doma. Kto si prosí nové nechtíky, urobim??? Mamka si to rada s vami vymení 😅🤣

02.04.2021

Milí priatelia prajem Vám hojnosť požehnania od vzkrieseného Pána.😇 A aj keď sme všetci v zajatí Covidu aj tieto veľkonočné sviatky sa dajú prežiť s vďakou, v pokore a pokoji. Ja prežívam veľkonočné sviatky modlidbou a tvorením. A čo vy?

 

18.03.2021

Dnes som opäť navštívila mesto Viedeň. Kultúrny zážitok z neho ale nikdy nestíham mať 😆. No, pravý opak sú správy s ktorými idem domov. Bedierko je OK a kolienko vyzerá viac ako dobre. Teraz ale musím veľmi, ale že veľmi veľa cvičiť, aby som sa naučila kolienko dať do pozície 90° 😬🥴. Čím skôr to dokážem, tým skôr budem môcť podstúpiť operáciu druhého kolienka. Držte mi ✊. Na rehabilitácie, ktoré tak veľmi potrebujem mám aj výzvu na portáli ľudia ľuďom . ⬇️⬇️⬇️
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9561
Ak môžte rozšíriť ju medzi svojimi známimi budem len rada.😘

11.03.2021

Dnes mám veľkú radosť, už viem OPÄŤ 💪 takto sedieť na stoličke. Nôžka nieje ešte OK no chuť sedieť je veľká. Väčšia ako bolesť. 😎

03.03.2021

Pocvičená, nasvietená, ošetrená 🦵a môže sa ísť von. Jupiiii. Teším sa. Idete aj vy? 🤦‍♀️Och nie. Z môjho okna vidno iba prázdne ulice. Ale poviem Vám žiť sa aj tak oplatí. 🙂
  

Marec

Ahojte priatelia taaak práve mám za mnou kontrolu u Dr. Radlera. Dávanie sádry dole a vyberanie klincov🦿(bez znecitlivenia 🤯) bolo pre mňa trosku náročnejšie, ale zvládla som to.✌️Dr. Radler bol veľmi spokojný s výsledkom po zhliadnutí rentgénov. O 2 týždne ma opäť čaká vo Viedni kontrola. A verím že mi dá aj predpokladaný dátum operácie druhého kolienka. Ďakujem💗💗 všetkým ktorý mi na túto operáciu prispeli. 💗💗Bez Vás by moje kolienka nedostali nádej na korektúru. Bojujem ďalej aj vďaka Vám.
  

11.02.2021

Aj takto sa momentálne hrám

 

02.02.2021

Hor sa domov!

02.02.2021

Bola som poriadna hrdinka a ani som nezaplakala, keď mi menili sádru aj keď ma to bolelo.
  

01.02.2021

Keďže mi už bolo troška lepšie a aj výsledky boli celkom v pohode, dohodli sme sa s Dr. Radlerom, že nás pustia z nemocnice o 2 dni skôr. Podmienka bola byť na motely blízko kliniky a vrátiť sa 02.02. na presádrovanie

30.01.2021

Na izbe po operácii
   

30.01.2021

Po operacii
 

29.01.2021

Ešte veselo, tesne pred operáciou
  

18.01.2021

Ahojte kamaráti. Hudba vraj lieči. Tak to skúšam... 🎸🎼. Čo to som odpozerala od svojho bračeka, ibaže každý máme svoju techniku 😂

09.01.2021

Milí priatelia, neviem ako Vám, no mne celkom vyhovuje tento lockdown 😂, chodím večer spať viac menej ako sa mi chce. Ja určujem kedy 🕰️ a mamka v čom budem spať 🤦‍♀️. Noci sú u nás, no ako by som to pekne povedala NAOZAJ PESTRÉ.😁🙃. Ešteže je mamka vytrénovaná v sebakontrole 🧘‍♀️. Poriadne ju otestujem na konci mesiaca, to ma čaká tá operácia kolienka a vyberanie železa z bedra.

04.01.2021

Aj v novom roku sú okolo mňa ďalší skvelí ľudia, ❤️ sami potrebovali pomoc a teraz ju posúvajú mne. Ďakujem Timurkovi rodičia 😘💗, ste ľudia s veľkým a dobrým srdcom. Timurkovi rodičia mi prispeli sumou 1.000€ čím má priblížili o ďalší kúsok k cieľu. Chýba už len 1500€.