Amalia Fridmanova
 

Milí priatelia, opäť je tu čas podávania daňových priznaní.
Už 4 rok sa na Vás obraciame s nádejou a prosbou o darovanie Vaších 2% z dane pre našu Amálku.
Jej štart do života nebol vôbec jednoduchý či ľahký. Sprevádzalo ho ochorenie ARTHROGRYPOSA MULTIPLEX CONGENITA.
Toto ochorenie so sebou nesie nedovývijané kĺbové pudzdrá, ktoré nedovoľujú končatinám hýbať sa a tie následne atrofujú. K tejto dg. sa pridali vykĺbené bedrá, kolienka v nesprávnom postavení, golfové nožičky, skolióza a nefunkčnosť ľavej rúčky.
Nás rodičov a Amálku však toto ochorenie nezastrašilo. Amálka má za sebou už viacero operačných zákrokov v Rakúsku. Ďalšie ju ešte len čakajú. Denne podstupuje rehabilitácie doma ale aj v špecializovaných rehabilitačných zariadeniach, často sprevádzané bolesťou. (bobath, therasuit, feldenkrais a iné). Okrem rehabilitácií podstupuje viacero terapií ako je skenarterapia, aquaterapia, bioptron, elektroliečba).
Všetky cvičenia a terapie sú potrebné na to aby sa jej ochorenie nezhoršovalo a mohla napredovať. Aj napriek tomu,že život sa s Amálkou nemazná, chceme jej dať šancu na plnohodnotný zdravší život. Preto Vás chceme touto cestou poprosiť aby ste sa k nám pridali v pomoci pre Amálku.
Amálka má prvý rok založené vlastné občianske združenie OZ Amaluška. Vaše 2% z dane pôjdu výlučne iba pre ňu. Čo značí, že nám nemusíte zasielať kópie dokladov.
Pre stiahnutie formulára na darovanie 2% za rok 2023 stačí kliknúť na obrázok VAŠE 2% PRE AMÁLKU


15.02.2024

Ahojteeee kamošiiii 🙋‍♀️
Ku mne už leto a teplo môže príííísť 🙆‍♀️. Nedávna návšteva mamkinej kamarátky z UK Maria Vancova  ♥️ priniesla nielen krásne stretnutie po dlhšej dobe ale aj moju náhradnú batériu do elektrovozíka. Pre mňa to znamená, že svojich kamarátov nemusím v polovici dňa opustiť kvôli vybitej batérií. Keby ste len vedeli ako mi moje srdiečko radostne tancuje 😍. Priatelia, ktorý má podporujete ĎAKUJEM VÁM, vďaka Vám mi ju moji rodičia mohli zakúpiť 😘. Zimaaaa 🥶, už chod preč.

12.02.2024

Ahojte priatelia  🙋‍♀️
Prišiel ten čas kedy opäť VY môžte pomôcť MNE. Tak ako minulý rok, cez darovanie Vašich 2 % z daní. Vaše podarované 2% my otvoria bránu rehabilitovať, podstupovať terapie a liečbu ďalší rok. Je super že vaše 2% :
📌 Idú priamo mňe na moje OZ
📌 Viete, akú pomôcku, terapiu či rehabilitáciu mi za ne rodičia zaobstarajú 
📌 Kde ma v mojom napredovaní posunú

🙏 Podarujte mi vaše 2%
🙏 Oslovte svoju rodinu, známych
🙏 Zdieľajte medzi priateľmi

Verím že aj tento rok sa spojíme v pre mňa tak dôležitej veci a ukáže sa sila dobra a priateľstva. Všetky info nájdete na plagatiku, na mojej fb a web stránke ale aj na mamkinom tel. čísle či osobne. Tlačivo si viete stiahnuť z mojej web stránky ale viem vám ho aj poslať či doručiť. Kde ma vaše podarované 2% posunú vám rada neskôr ukážem ♥️. 

01.02.2024

Ahojte kamošiiii 🙋‍♀️.
Intenzívne rehabilitácie striedam s masážami. Poviem Vám, niežeby som ich milovala ale je to niečo uuuuuplne iné ako cvičenie. Aj túto možnosť mi dopriavate VY cez vaše 2%. 🙏 Aj tento ďalší rok potrebujem rehabilitovať, pracovať na sebe, podstupovať terapie, liečbu a  zakúpiť viacero pomôcok. V septemberi budem pre mojich rodičov veľká záťaž, niežeby priamo ja ale veci spojené somnou a nástupom do školy:
📍zakúpenie špeciálnej sedačky
📍elektrovozík do triedy
📍vytvorenie WC pre zťp-lehátko, sedačka na wc
No a ako to už býva, reálny život možno ukáže s čím všetkým sme nerátali a budeme ešte musieť dozariaďovať a dokúpiť. Preto 🙏 PROSÍM darujte aj tentoraz svoje 2% mne Amálke. Na oplátku Vám môžem iba poďakovať.
Prosím oslovte aj svoju rodinu a známych, dáte mi tým nádej. 😘😘😘