Amalia Fridmanova
 

center>

28.10.2021

Ahojte priatelia🙋‍♀️
Včera som mala to šťastie privítať u seba doma dve očarujúce dámy. Dámy z nadácie AGEL. A neprišli samé so sebou priniesli nádej, pochopenie, úsmev dobrú náladu.... A takííííto 🙆‍♀️ darček. Ktorý by si moji rodičia nemohli dovoliť mi kúpiť.
Na zakúpení tohto úžasného stroja okrem nadácie AGEL (5123€) prispela časťou aj nadácia J&T (1361€) a spolu s Vašimi 2% budem môcť už čoskoro na ňom aj trénovať.

20.10.2021

Ahojte kamaráti 🙋‍♀️
Už som z Viedne doma. Sádra je dole-júpííí. Tentoraz bol doktor Radler veľmi spokojný. A to nielen s hojením rany ale aj s výsledkom ktorý nám ukázal rengen môjho kolienka. Všetko je tak ako má byť. Samozrejme bez bolesti 🥴a plaču to nešlo aj keď som mala tajnú dohodu s mamkou a obchodom DRÁČIK. Čo 🤷‍♀️ už niekedy nie som dobrý parťák na dohody. Cestou z Viedne sme si odskočili na natáčanie jedného príspevku. Mamka sa stala na pár minút televíznou hviezdou. A hviezdou môžte byť aj VY. Hviezdou v srdciach ľudí ktorím pomôžete ak sa stanete dobrými anjelmi. Aj mne Nádácia Dobrý Anjel pomáha. Staňte sa aj Vy dobrými 😇anjelmi a môžete tak pomôcť nielen mne ale aj mnohým iným deťom. Každý dobrý skutok aj ten najmenší sa u Boha ráta.
❤️

05.10.2021

Ahojte kamoši 😞
Dnes som bola u Dr. Radlera dávať dole sádry. No poviem Vám dnes som preliala more 🌊 sĺz. Každý úkon, ktorý mi robili ma tak veľmi bolel. Už aj rodičia vedia prečo to bolo somnou doma tak ťažké. Ako sa ukázalo moje operované kolienko sa hojí veľmi pomaly a nie úplne podľa našich a Dr. predstáv. 😞😭Preto mi musel opäť nasadiť novú sádru. Naloženie novej sádry na moju nie práve zahojenú nôžku, bolo pre mňa tak bolestivé, že somnou Dr. Radler súcítil, upokojoval a hladkal ma a to všetko popri tom ako sádroval. Je to pán s veľkým ❤️.
Záver dnešného dňa je :
1. termín rehabilitácii musím posunúť o niečo neskôr
2.nová sádra bude mojou súčasťou ešte 2 a pol týždňa a potom opäť smer Viedeň a ortopedická klinika. Ja verím a moji rodičia sa už teraz modlia aby sa moje kolienko čo najviac zacelilo.
Ďakujem, že ste somnou.
⤵️😭 ⤵️🦿 ⤵️👨‍⚕️ ⤵️ Ja⤵️

03.10.2021

Ahojte kamoši 🙋‍♀️
Posledný víkend so sádrami je úspešne za mnou. Zábava 🙃 s nosením sadier mi už pomaly končí. Skončil aj víkend plný príprav, prekvapení, stretnutí sa so skvelími ľuďmi. Oslávila som tatkove druhé 20tiny 😁,zabavila sa s rodinou a bodku za krásnym víkendom mi dali dvaja SKVELÍ MLADÍ PÁNI 💓z OZ Športuj srdcom. Títo úžasní chlapci 😇ma opäť obdarovali. A ja budem môcť za ich pomoci absolvovať potrebný rehabilitačný pobyt v špecializovanom zariadení.
ĎAKUJEM CHALANI 😘😘
 

26.09.2021

Ahojte kamaráti 🙋‍♀️
Tak som nabrala odvahu. Najskôr som skúšala sedieť doma na 🪑 a keďže mi to šlo viac ako dobre (hlavne bez bolesti a plaču) tak som sa rozhodla, že idem s bračekom na ihrisko. No a tamtatadááááám pozrite sa...
A môj svet je hneď krajší.
( a vraj to so sádrami nejde podľa mojej mamky).🤨🙃

 

14.09.2021

Ahojteeeee priateliaaaa 🙋‍♀ ️už som na ceste domov.
Veľmi sa teším. Viedeň je krásna aj keď z nej nevidím veľa 🤣 ale viete čo? Vôbec mi to nevadí chodím tam za niečím lepším, krajším a zmysluplnejším (oprávnenými nôžkami a stretnutiami dobrých ľudí). Nejaký čas budem naložená 🤣 😅 v sádre tentoraz v ružovej - vraj život sa ľahšie žije ak má človek nasadené práve ružové okuliare (vyskúšam). 😁Tak to budú mať rodičia zase zábavu 😁. Držte sa a majte krásny deň ja ho už mám (sem tam s bolesťou no tá k takej zložitej operácii asi patrí).
🚗 Sweet home Sweet 🚘
 

11.09.2021

Grüß Gott, Freunde 🙋‍♀️
Chcem sa s Vami podeliť o nové zážitky. Život s 👨‍⚕️Dr. Radlerom mi stále ukazuje aký je to človek s veľkým Č. Nielenže svoju prácu skvelé ovláda, dokonca hľadá možnosti ako mojim rodičom opäť ušetriť finančný rozpočet. Poradil sa so svojím tímom a keďže som sa cítila celkom OK padlo rozhodnutie, že ma prepustí avšak pod podmienkou, že sa ubytujem blízko kliniky- (noc v nemocnici 1150€ a 4 noci v motely 230€.) Ďalšou jeho podmienkou je že sa v utorok musíme vrátiť na kliniku, kde si skontroluje moje nôžky a nasadí nové sádry. Takže aktuálne si užívam súkromie s 👨‍👩‍👧mojimi rodičmi na motely a teším sa z menších bolestí a skorého návratu domov - ☝️aj keď nemôžem sa sťažovať! Všetci sa na klinike ku mne správali úžasne. Milí, ústretoví, chápaví vždy ochotní pomôcť (a verte kvôli covid bola celá moja🚴‍♀️ TOUR DE VIEDEŇ ZA MOJÍM ZDRAVÍM komplikovaná už od začiatku, ale o tom možno inokedy.
Majte pekný deň lebo žiť sa oplatí. 😘

08.09.2021

Ahojte priatelia 🙋‍♀️
Ešte som na pooperačné sále🏨 no už mám po operácii. Bol to opäť náročný a komplikovaný operačný zákrok🤕. Na operačnej sále som strávila 5 hodín. Teraz mám trošku na bolesť náročnejší čas ale to dám. Mám tu ocka a mamku a to je v tejto chvíli to najdôležitejšie. Ďakujem Vám všetkým že ste dnes na mňa mysleli, modlili sa a držali prsty. Mám Vás rada.
💗
Pred operáciou som bola ešte ready😅.
 

15.07.2021

Ahojte priatelia 🙋‍♀️
Ešte Vám dlžím správy z Viedne.
Dr. Radler ❤️ je úžasný človek, ktorý hľadá spôsoby ako mi pomôcť. Nebojí sa ma dotknúť (nie ako u nás na SK) a dokonca i sám mi obúval dlahy aby videl ako mi sedia. S mamkou si zasúťažili kto bude mať moje nohy skôr obuté 🤣. Pre tých čo chcú vedieť výsledok - mamka vyhrala. 💪 S operovaným kolenom bol spokojný. Odsúhlasil operáciu druhého kolienka a dohodli sme mesiac operácie. Mala by byť v septembri. A popri tejto operácii urobíme takú menšiu reoperaciu na opačnom chodidle. Keďže sa mamke nepozdávalo ľavé chodidielko - opäť sa trošku stača dovnútra. Takže suma sumarum pre mňa to znamená že budem fuuuu celá zasadrovana 😁 (teda IBA od pása dolu). A suma sumarum pre mojich rodičov - je vystavený doklad s predbežnou sumou za operáciu. 😬 A aby som nezabudla bola s nami skvelá 😘 Miroslava Buchwald, ktorá celú túto návštevu tlmočila. Bez nej by sme to nedali.
ĎAKUJEM Mirka.
 

Ahojte Kamoši 🙆‍♀️
Ešte predtým ako pôjdem za Dr. Radlerom som stihla mini výletik. Boooolo tam super. Hrôza šla odvšadiaľ 🤣😬 no tejto sa nebojím. (Strach mi naháňajú iba ľudia ktorý sú voči mne ANTIPATICKÝ.) 😞 Ale to je asi realita života že?
 

23.06.2021

Aaaaahojte 🙆‍♀️
Aj vy tak milujete zmrzlinu ako ja? Icecream 🍦 je môj motivátor 😂. Pre zmrzku zo seba dostanem to najlepšie : sedím rovno (aj keď skolióza si robí s mojím chrbátikom čo chce), moje prsty sa snažia zovrieť okolo kornútka trošku viac ako to ide, trénujem angličtinu (lebo sa hovorí koľko jazykov vieš toľkokrát si človekom), a vraj aj herectvom sa dá uživiť tak trénujem mimiku 😉. A samozrejme rehabilitujem. To je moja každodenná 🤦‍♀️🙍‍♀️ (ne)príjemná súčasť.
Všetkým Vám prajem energiou naplnený deň. 😘

13.06.2021

Ahojte všetci. 🙋‍♀️
Taaak priatelia a dnes aqua terapia 🧜‍♀️🏊‍♀️🤽‍♀️. Tú mám najradšej, priam ju zbožňujem. Veľmi mi chýbalo že som nemohla uplynulé covidove obdobie plávať.

11.06.2021

Ahojte priatelia 🙆‍♀️
Tak a opäť mi neznámi človek urobil malé Vianoce (pán, ktorý pozná môj príbeh a takýmto spôsobom pomáha ľuďom a Nadácií anjelské krídla ktorá túto pomoc posiela ďalej).
Aj keď to moja rodina až tak nepotrebuje je to príjemný pocit že na Vás niekto takto myslí. A myslím že je to príjemný pocit aj pre darcu (vlastná skúsenosť) 😉. Nechcete to vyskúšať? Nie smerom ku mne ale každý má určite okolo seba človeka (rodina s deťmi, starší...) čo takou taškou nepohrdne či dokonca bude rád.

06.06.2021

Ahojteeee priatelia 🙋‍♀️
Leto si užívam. Voda, kamaráti, zmrzka... A zvyšné voľné chvíle medzi rehabilitáciami využívam aj kreatívne. (ešte kým sa mi dá, už sa mi totižto blíži dátum kontroly u Dr. Radlera a stým spojené plánovanie operácie druhého kolienka) 😬

04.06.2021

Ahojte priatelia 🙋‍♀️
Chcem sa Vám všetkým poďakovať 💋 za zapojenie sa do 1€ vyzvy pre mňa. Nech už ste sa 🤳 zapojili prispením alebo aj zdieľaním, výsledkom vášho zápalu pre dobrú vec je krásna suma 1307€ 💪. Táto suma mi pomôže v mojom napredovaní.
Inak výkend u mňa začal s nie práve najkrajším počasím. Ale za to piatok ... Piatok bol krásny a spolu s mamkou sme zahájili 🚴‍♀️🚵‍♀️ cyklistickú sezónu. Zatiaľ ešte len takto ako spolujazdec. Ale pevne verím že na rok budem pánom bicykla ja.

23.05.2021

Ahojte všetci 👋
Záver môjho týždňa bol plny kultúry - tej našej folklornej. Strávila som čas pri dokumentovaní 🎥 kultúry folklornej skupiny Šumiháj z miesta kde vyrastal môj tatko. Myslím že mnohí viete že je to Šuňava. A je aj faktom že v nej bývajú úžasný 💚 ľudia ktorí pri mne stoja už od narodenia. Ich podpora sa nesie celým mojím životom. Ich otvorená dlaň je odzrkadlená na mojom opravenom telíčku. Ich modlidby vyryté do môjho srdiečka.
Ďakujem Šuňavčania 😘

14.05.2021

Kamošiiiii veľmi sa teším 😄 a ešte viac moji rodičia. Musím sa s Vami podeliť o moje prekvapenie. 😯😲Pomôcť mi chce aj firma OMW čerpacie stanice ⛽. Z každej predanej ☕ kávy mi darujú 5 centov a ľudia mi môžu podarovať aj OMW SMILE AND DRIVE body. Všetky info nájdete v linku. 👇. 👇. 👇. 👇 https://www.omv.sk/sk-sk/o-omv/pomoc-a-podpora
☝️. ☝️. ☝️. ☝️ Tak ak máte chuť na kávičku zastavte sa kúpiť si ju na OMW čerpacích staniciach. Vypite si ju na moje zdravie.

11.05.2021

Aj Vám stačí slniečko 🌞aby ste mali krajší deň? Mne áno. Hojdačka je len krásny bonus. Ďakujem že sa zúčastňujete na jednoeurovej výzve pre mňa 😘😘. Ďakujem za zdieľanie a zapojenie aj svojich známich do tejto májovej výzvy za mojím napredovaním. 💗
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9561

MÁJOVÁ JEDNOEUROVÁ VÝZVA Milí moji, na našu JEDNOEUROVÚ VÝZVU sme si už krásne zvykli, že? Každý z nás pošle 1 euro a na konci mesiaca vznikne spoločne veľká spoločná suma, ktorá je obrovskou vzpruhou pre konkrétnu rodinku v núdzi. ❤️ V májovej JEDNOEUROVEJ VÝZVE sa o našu pomoc uchádza 3,5 ročná ❤️ Amálka Fridmanová zo Svitu🙏. Táto malá usmievavá slečna sa narodila s diagnózou Arthrogryposis multiplex congenita, kvôli ktorej má stuhnuté kĺby ručiek aj nôžiek v skrčenom postavení. K tejto diagnóze sa pridružili golfové nožičky, vykĺbené bedrá, skolióza, nefunkčnosť ľavej rúčky a zlomené stehenné kosti. Neskôr lekár vo Viedenskej klinike zistil že jej kolienka nie sú na správnom mieste. Od narodenia Amálka musí dennodenne viac krát cvičiť a to nielen doma ale aj v špecializovaných rehabilitačných zariadeniach. Vo viedenskej klinike Amálka podstúpila od narodenia už viacero vážnych a tak veľmi potrebných operácii. Dr Radler jej napravil bedrá, nožičky a naposledy aj jedno kolienko. V dohľadnej dobe ju čaká operácia druhého kolienka. Po každom takom zákroku musí veľmi veľa cvičiť aby jej svaly neatrofovali. Častokrát rehabilituje aj cez bolesť. No ani tá ju neodradí od chuti do života. Je to krásne usmiate dievčatko, ktoré svojou húževnatosťou ukazuje ľuďom aký je život krásny. Jediné čo je pre Amálku a jej maminku Luciu Dubjelovú Fridmanovú a milujúcu rodinu problém, sú financie. Financovanie operácii, rehabilitácii, ortéz sú pre nich veľmi náročné. Aj predmety a vybavenie bežnej každodennej potreby musí mať Amálka špeciálne upravené. Pošlime Amálke svoje 1€ 🙏🙏🙏 prostredníctvom linku:
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9561
Do poznámky k platbe napíšte EURO NA POMOC. Prosím dávajte komentáre k tomuto príspevku, keď pošlete platbu,alebo len pár milých slov na povzbudenie rodinky. Aj komentovanim pomáhame, pretože komenty, zdieľania a lajky zvyšujú dosah príspevku a vidí ho tak viac ľudí.

05.05.2021

Ahojte priatelia 🙋‍♀️ Posledných pár týždňov bol pre mňa ako krásny sen. Ibaže to bola skutočnosť. Mnohý ste mi po darovali svoje 2% 💗a dopriali ste mi tak možnosť napredovať. Ste skvelí, mám vás všetkých rada. Tieto týždne sa však niesli nielen v duchu darovania 2% ale aj darovania ako takého. Spoločenstvo Saleziánov mne aj môjmu bračekovi darovali darčeky a pani Marta C. zo Šuňavy ma hojne zasobila domácimi fajnotkami ako sú sirupy, džemy, ale aj liečivé tinktúry, čajíky a iné dobroty ktoré sama vyrába. Toľko pozornosti od všetkých sa mi týchto pár týždňov dostalo že som myslela že sú Vianoce❄️⛄ 🎅. Všetkým Vám ďakujem že ste so mnou, že sa so mnou takto delíte a spríjemňujete mi dni.😘

 

22.04.2021

Ahojte priatelia, aj keď celý môj život sprevádza cvičenie🏋️‍♀️🤼‍♀️ (nie vždy to je po mojej vôli) viem si ho aj užiť. Mať správneho🤪 parťaka do cvičenia je super. ĎAKUJEM braček a ĎAKUJEM JARKA a KATKA 💗
< >

13.04.2021

Ahojte kamaráti. 🙋‍♀️ Mamka dostala ponuku v podobe rozhovoru pre magazín AKČNÉ MAMY. Samozrejme je to aj o mne 😁
https://www.facebook.com

05.04.2021

Keďže (salóny)😂 a moja škôlka je ešte stále zatvorená tak si zábavu a relax robím doma. Kto si prosí nové nechtíky, urobim??? Mamka si to rada s vami vymení 😅🤣

02.04.2021

Milí priatelia prajem Vám hojnosť požehnania od vzkrieseného Pána.😇 A aj keď sme všetci v zajatí Covidu aj tieto veľkonočné sviatky sa dajú prežiť s vďakou, v pokore a pokoji. Ja prežívam veľkonočné sviatky modlidbou a tvorením. A čo vy?

 

18.03.2021

Heute habe ich wieder Wien besucht, einen kulturellen Eindruck konnte ich mir bisher nicht leisten. Genau andersherum sind die Berichte mit denen ich ich nach Hause kehre. Die Hüfte ist OK und das Knie sieht auch super aus, jetzt muss ich aber sehr viel aber wirklich sehr viel trainieren, um zu lernen das Knie in den 90° 😬🥴 zu bekommen.Je schneller ich es schaffe umso schneller darf ich die OP von dem anderem Knie bekommen. Drückt mir bitte die Daumen ✊. Für das Trainieren, dass ich so sehr brauche läuft auch bei ľudia ľuďom ein Spendenaufruf. ⬇️⬇️⬇️
https://www.ludialudom.sk/vyzvy/9561
Ak môžte rozšíriť ju medzi svojimi známimi budem len rada.😘

11.03.2021

Heute bin ich glücklich, ich kann wieder 💪 so schön auf dem Stuhl sitzen. Mein Beinchen ist noch nicht on Ordnung aber die Lust zu sitzen ist so groß. Größer als die Schmerzen, die ich dabei habe. 😎

03.03.2021

Trainiert, beleuchtet, verarztet 🦵und jetzt kann ich raus gehen. Jupiiii. Ich freu mich so sehr. KOmmt ihr mit? 🤦‍♀️Ach nein. Aus meinem Fenster sind nur leere Straßen zu sehen. Aber ich sage euch, es lohn sich trotzdem zu leben.
  

Marec

Hallo Freunde, alsoooo gerade habe ich Kontrolle beim Dr. Radler hinter mich gebracht. Den Gips weg zu machen und die Stifte aus der Hüfte (ohne Beteubung) raus zu holen war für mich diesmal ganz schön anstrengend aber ich habe es gemeistert. Dr. Radler war sehr zufrieden, nachdem er sich die Röntgenbilder angeschaut hat. In 2 Wochen darf ich Wieder zu Kontrolle nach Wien kommen. Und ich hoffe sehr, dass ich schon mal mindestens ungefähr den Termin für die OP vom zweitenm Knie bekomme. Ich danke alen, die für die OP gespendet haben, ohne euch wäre die Korrektur von meinen Knieen gar nicht möglich. Dank euch kann ich weiter kämpfen.
  

11.02.2021

Auch so spiele ich im Moment.

 

02.02.2021

Endlich nach Hause!

02.02.2021

Ich war wirklich super tapfer und habe nicht geweint, obwohl es weh getan hatte, als sie den Gips abgemacht haben.
  

01.02.2021

Da es mir schon ein wenig besser ging und die Werte im Normbereich waren, durfte ich die Klinik nach Absprache mit Dr. Radler 2 Tage früher verlassen. Die Bedingung war, in einem Motel in der Nähe der Klinik zu bleiben und am 02.02. noch mal erneut zum Vergipsen zu kommen.

30.01.2021

Nach der OP im Zimmer
   

30.01.2021

Nach der OP
 

29.01.2021

Kurz vor der OP war ich noch ganz fröhlich.
  

18.01.2021

Hallo Freunde, Musik soll angeblich heilen. Also teste ich ... Ein bisschen was habe ich mir von meinem Bruder abgeschaut, nur dass ein jeder von uns eine eigene Technik hat. 😂

09.01.2021

Liebe Freunde, ich weiß nicht wie es bei euch ist aber mir passt das mit dem Lockdown ganz gut, abends gehe ich schlafen, wann ich Lust habe. Ich bestimme wann 🕰️ und meine Mama in welchem Schlafanzug ich schlafen werde 🤦‍♀️. Die Nächte sind bei uns, wie soll ich es sagen, ja REICHLICH DURCHWACHSEN.😁🙃. Meine Mama ist noch gut in Selbstbeherrschung trainiert 🧘‍♀️. Ich teste sie dann ausreichend Ende diesen Monats, dann erwartet mich die Knie-OP und es werden die Schrauben aus meiner Hüfte entfernt.

04.01.2021

Auch im neuen Jahr sind lauter tolle Leute um mich herum,❤️ Sie selber brauchten Hilfe und jetzt leiten sie eine finanzielle Unterstützung an mich weiter. Wir bedanken uns sehr bei den Eltern von Timurko 😘💗, ihr seid Menschen mit einem sehr großem Herz. Timurkos Eltern haben mich mit 1000€ unterstützt und haben mich damit weiter zum Ziel geschoben. Es fehlen nur noch 1500€.